SAP S/4HANA

İş dünyasında aralarında otomasyon, küreselleşme ve yeni şekillenen ekonomi değerlerinin yer aldığı bir değişim içerisinde. Birçok şirket eski düzenlerini ve yapılarını gözden geçirip rekabetçi bir konum yakalamalarına, bugün ve yarının iş dünyasındaki zorluklarla başa çıkmalarına yardım edecek yenilikçi BT (IT-ınformation technologies) çözümlerini uygulamaya aldılar. Bu değişimler boyunca SAP, şirketlerde uygulama ve işbirliğine en iyi şekilde yardımcı olan ve son teknoloji ürünü çözümler tarafından desteklenen etkili bir kurumsal kaynak planlaması yazılım paketi olan SAP S/4 HANA’yı geliştirdi.

Rehearsal Dinner

Üretim Planlama & Detaylı Çizelgeleme (PP/DS)


Malzeme planlamacısı öncelikle önemli olmayan malzemeler için SAP ERP sisteminde MİP’i çalıştırması; bunun yanında kritik malzemeler için üretim planlaması ve ayrıntılı çizelgeleme (PP/DS) olarak bilinen APO bileşeni kullanması gerekiyordu. Basit Lojistik, malzeme planlamacısının derhal kullanabileceği gerçekçi ve uygulanabilir üretim veya tedarik önerileri önermek için PP/DS’nin yeteneklerini ERP’ye taşımaktadır. Ayrıca, SAP ERP sisteminde kapasite değerlendirmesi ve kapasite dengeleme işlevleri sınırlıydı ve üretim darboğazlarına nasıl ve ne zaman kapasiteyi artıracağına karar vermek zorunda olan kapasite planlayıcılarına çok fazla yardım etmiyordu. SAP, Basit Lojistik yaklaşımı ile üretim planlama ve planlama sonuçlarının detaylı çizelgelenmesi için PP/DS çözümünü önermektedir. Böylece üretimi büyük ölçüde optimize eden daha ayrıntılı planlanlar sağlamaktadır.

Main Ceremony

Talebe Dayalı Malzeme İhtiyaç Planlaması (DDMRP)


SAP DDMRP, tedarik zincirlerini geleneksel MRP prosedürleri yerine müşteri talebine göre verimli bir şekilde planlamanıza ve yönetmenize yardımcı olur. Bunu, stratejik olarak malzeme akışlarını ayrıştırarak, tedarik zincirindeki aksamalara daha hızlı aksiyon alabilecek hale getirerek, ilgili ürünler için dinamik olarak yönetilen tampon (stok) seviyeleri ile yapar.

The Party

Üretim Planlama (PP)


Üretim kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanarak, üretim ve planlama süreçlerinin sağlıklı ve koordineli bir şekilde yürütülmesi PP modülü ile gerçekleştirilmektedir. Üretim planlama modülü, kesikli üretim, proses tipi üretim ve seri üretimi destekleyecek yapıdadır.

The Party

İleri Kullanılabilirlik Kontrolü (a-ATP)


Yüksek performanslı, gerçek zamanlı ATP sipariş onayı ile tedarik dağılımlarını birden fazla düzeyde yönetmek için yeni geliştirilmiş özellikler sunar. Buna ek olarak, yeni interaktif kullanılabilirlik kontrolü metodolojisi, kısıtlı tedarikin müşterinin önceliğine dayalı taleplerle eşleştirilmesini sağlamaya yardımcı olur.


Sıkça Sorulan Sorular